آوریل 16, 2021

DC TIME

نگاهی نو به دنیای شگفت انگیز کمیک بوک

رهبر بعدی اروورس چه کسی است؟

سال ۲۰۱۲ اولین قسمت سریال ارو پخش شد و اون موقع کسی فکرش رو هم نمیکرد که این سریال باعث ساخت یک دنیای سریالی بزرگ بشه به نام اروورس! (البته الان با اسم سی دبلیوورس شناخته میشود!)
این دنیا توسط شبکه‌ی CW ساخته شد و با اینکه بودجه‌ی بسیار کمی داشت توانست کلی سریال های سرگرم کننده بسازد.
سال ۲۰۲۰ سی دبلیو یک کراس اور جالب و جذاب را ساخت ؛ بحران در دنیا های بی نهایت! با اینکه این کراس اور بودجه‌ی کمی داشت و از جلوه های ویژه ضعیف رنج میبرد توانست یک کراس اور جذاب بسازد که نه تنها دنیای اروورس را در بر داشت بلکه به کل لایو اکشن های دیسی مرتبط بود و کلی سوپرایز جالب و شگفت انگیز هم داشت! و متاسفانه در آخر این بحران الیور کویین ملقب به گرین ارو، اولین قهرمان اروورس خودش را فدا کرد تا دنیا را نجات بدهد! و ما شاهد لحظات غمناک و احساسی بودیم و مجبور شدیم برای همیشه با الیور کویین خدافظی کنیم…
الیور کویین یا همون گرین اروی خودمون رهبر اروورس بود و با مرگ او اروورس به یک رهبر جدید نیاز دارد مخصوصا وقتی یک تیم از ابر قهرمان های سی دبلیو تشکیل شده‌اند. در این مقاله میخوایم بررسی کنیم و ببینیم کدام یک از قهرمان های سی دبلیو لایق رهبری این دنیا است! پس مثل همیشه جایی نرید و با ما همراه باشید!

بتوومن:

سال ۲۰۱۹ سی دبلیو پخش سریال بتوومن را آغاز کرد و ما متوجه شدیم اولین قهرمان سی دبلیو سوپرمن نبود بلکه بتمن بود! روبی رز در این سریال نقش کیت کین/ بتوومن را بازی کرد و بازی بسیار عالی ای ارائه داد ولی بخاطر مسائلی بعد ازفصل اول از نقش بتوومن کناره گیری کرد و سی دبلیو در قسمت اول فصل دوم نشان داد که کیت کین مرده(البته هنوز شخصیت های سریال به این مسئله شک دارند) به هر حال شخصی به نام رایان وایلدر جایگزین او شد!
دلایل زیادی وجود دارد که رایان وایلدر رهبر مناسبی برای اروورس نیست، او بسیار بی تجربه اس و تازه به دنیای قهرمان بودن پا گذاشته، هنوز نتوانسته تیم خودش را مدیریت کند چه برسه به یک تیم از بزرگ‌ترین قهرمان های دنیا!

سارا لنس:

اولین باری که ما سارا لنس را دیدیم در فصل اول سریال ارو بود و او معشوقه‌ی الیور بود ولی متاسفانه وقتی کشتی پدر الیور غرق شد او کشته شد یا حداقل بقیه اینطور فکر میکردند، او بعد مدت ها خودش را نشان داد و مشخص شد که لیگ قاتلان تحت رهبری راس/ریش الغول او را نجات داده و به او آموزش هایی دادند! بعد از کلی ماجراهای گوناگون او به همراه چند قهرمان دیگر یک تیم تشکیل دادند؛ افسانه‌ های فردا(لجندز آف تومارو)
در فصل دوم این سریال سارا تبدیل به کاپیتان این تیم شد، درست است که او بسیار با تجربه است و به خوبی به دیگران امید میدهد، اما اشتباهات زیادی مرتکب شد، اگر او یکی از این اشتباهات را هنگام رهبری اروورس و بزرگ ترین تیم قهرمانان مرتکب شود نه تنها کل تیم ،بلکه دنیا هم نابود میشود! به علاوه او هنوز کنترل کاملی روی اعضای تیم خودش ندارد بنابراین صلاحیت رهبری اروورس را فعلا ندارد.

بلک لایتینگ:

چند سال پیش پخش سریال بلک لایتینگ شروع شد، این سریال از نظر جلوه های ویژه بین سریال های اروورس عالی بود، جفرسون پیرس ملقب به بلک لایتینگ یک قهرمان بسیار با تجربه اس و درست است که قبلا در مراقبت از خانواده اش به خاطر مسائل پارتیزانی ضعیف بود ولی در حال حاضر توانست خانواده و مدرسه‌اش را مدیریت کند، علاوه بر این روی بقیه تاثیر خوبی میگذارد و احساس خوبی به طرف مقابلش میدهد این چیزی است که اعضای تیمش در شرایط سخت نیاز دارند، درست است گهگداری اشتباهاتی میکند چون او انسان است و انسان اشتباه میکنداو از اشتباهاتش درس گرفت و توانست به خوبی عمل کند، بی شک او یکی از بهترین افراد برای رهبری اروورس است! البته متاسفانه با توجه به اینکه تایید شد فصل چهارم سریال بلک لایتینگ فصل پایانی‌اش است به احتمال قوی هیچوقت نمیتوانیم جفرسون پیرس را به عنوان رهبر اروورس ببینیم!

فلش:

بعد از سریال ارو محبوب ترین سریال CW نزد طرفداران سریال فلش است! این سریال در سه فصل اول عالی عمل کرد اما در فصل چهارم از نظر داستان و جلوه های ویژه به شدت افت کرد، در فصل پنجم هم کمی توانست از نظر داستان بهتر عمل کند، ولی دوباره در فصل ششم گند زد!
در هر حال فلش به خوبی توانست تیمش را کنترل کند و به هم تیمی هایش امید بدهد، حتی یک بار در کراس اور ها رهبر اروورس شد! و نشان داد که میتواند اروورس را رهبری کند(البته چند تا اشتباه هم مرتکب شد اما برای بار اول به خوبی عمل کرد)
بری آلن/فلش پتانسیل اینو داره که اروورس را رهبری کنه و مطمئنا جزو گزینه های اصلی CW برای رهبری اروورس هست!

سوپرمن:

اولین بار ما سوپرمن را در سریال سوپرگرل دیدیم و این سریال به خوبی توانست سوپرمن را وارد داستان کند، بعدا در رویداد بحران در دنیای بی نهایت متوجه شدیم سوپرمن در واقع دومین ابرقهرمان دنیای دیسی است!
به تازگی سریال اختصاصی این شخصیت با نام سوپرمن و لوییس منتشر شده و موفقیت های زیادی کسب کرده.
سوپرمن نماد امید است و به راحتی به دیگران امید میدهد حتی وقتی خودش امیدی ندارد! این ویژگی در رهبری یک تیم به خوبی به او کمک میکند، همچنین سوپرمن در رهبری کردن یک تیم عالی است، تنها نقطه ضعف او در رهبری یک تیم کنترل نداشتن روی اعضای تیم است و این کمی کار سوپرمن را به عنوان رهبر اروورس سخت میکند!
البته با توجه به تمرکز سی دبلیو روی سوپرمن و ساخت سریال اختصاصی او، بعید نیست سوپرمن رهبر بعدی اروورس باشد…

شخصیت های مکمل چی؟

مطمئنا اکثر شخصیت های مکمل اروورس صلاحیت رهبری اروورس را ندارند و حتی اگه داشته باشند احتمالش ضعیف است که به عنوان رهبر اروورس انتخاب بشوند، در این بین تنها کسی که هم صلاحیت کافی را برای رهبری دارد و هم ممکن است توسط سی دبلیو انتخاب شود مارشن منهانتر است.
او به خوبی نشان داد که در رهبری عالی است، به راحتی یک سازمان را رهبری کرد و بار ها از زمین محافظت کرد، حتی بار ها توانست موجب این شود که تیم سوپرگرل از هم نپاشد.
با توجه به اینکه سریال سوپرگرل به فصل پایانی‌اش رسیده انتخاب شدن مارشن منهانتر توسط سی دبلیو به عنوان رهبر اروورس ممکن است و این باعث ماندگاری مارشن منهانتر در سی دبلیو میشود!
البته یادمون نره که مارشن منهانتر در حال ساخت مقر تیم قهرمان های اروورس است و شاید این باعث شود او رهبر بعدی اروورس شود!

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردم تمام احتمالات رهبر بعدی اروورس را بررسی کنم، در پایان فقط بلک لایتینگ و مارشن منهانتر بودند که صلاحیت کاملی برای رهبری اروورس داشتند، لازم به ذکر است که بلک لایتینگ ممکن است بعد از پایان سریالش در سی دبلیو به عنوان رهبر بعدی اروورس باقی بماند اما سوپرگرل بعد از فصل ششم و پایانی‌اش به طور کلی از اروورس می‌رود!
البته با اینکه بلک لایتینگ و مارشن منهانتر صلاحیت کاملی برای رهبری اروورس داشتند احتمال انتخاب شدن فلش یا سوپرمن بیشتر است چون سی دبلیو میخواهد قهرمانی را به عنوان رهبر اروورس انتخاب کند که معروف باشد و تقریبا همه‌ی مخاطبین با او آشنا باشند وقهرمان مورد علاقه شان باشد، با توجه به اینکه فلش یک بار اروورس را رهبری کرده و بعد از ارو دومین قهرمان شناخته شده‌ی اروورس است احتمال انتخاب فلش به عنوان رهبر اروورس از بقیه بیشتر است.

ممنون که تا اینجا با ما همراه بودید

تا مقاله‌ای دیگر، بدرود