ژوئن 14, 2021

DC TIME

نگاهی نو به دنیای شگفت انگیز کمیک بوک

10 تغییر عمده فیلم مرد عنکبوتی سم ریمی نسبت به کمیک ها

تفاوت اسپایدی سم ریمی با اسپایدی کمیک چیست ؟ مرد عنکبوتی سم ریمی ‌و سوپرمن 1978 ریچارد دونر نه تنها به شروع رونق فعلی فیلم های کمیک بوکی کمک کردند بلکه وفادارترین اقتباس سینمایی کتاب های کمیک بودند. با اقتباس های کمیک بوکی که این روزها بسیار رایج است ، به راحتی می توان فراموش کرد که مرد عنکبوتی ریمی چقدر بی نظیر بود. مردعنکبوتی سم کاملاً از نظر شخصیت پردازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز دیتکو بود. البته با وجود تمام وفاداری هایش ، تغییراتی را هم ایجاد کرد ، بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

10) بدون گوئن استیسی

یکی از برجسته ترین موارد حذف شده از اولین فیلم مرد عنکبوتی ریمی ، گوئن استیسی بود، در کمیک ها ، گوئن اولین زنی بود که پیتر پارکر عاشق او بود که بعد ها به دست گرین گابلین کشته شد!

سم ریمی برای ساده سازی داستان مرد عنکبوتی ، در فیلمش تنها یک علاقه عاشقانه به مرد عنکبوتی داد : مری جین واتسون . در کمیک پس از مرگ گوئن ، MJ مدتها دوست دختر پیتر بود. سم شخصیت گوئن و MJ را در فیلمش با هم ترکیب کرد. گوئن سرانجام در قسمت آخر سه گانه ریمی ، ظاهر می شود ، اما برخلاف کمیک ها ، او رابطه جدی با پیتر نداشت.

9) مری جین کراش بچگی پیتر است

در کمیک ها مری جین و پیتر در شماره ۴۲ مرد عنکبوتی شگفت انگیز هم را ملاقات کردند و علی رغم عشق آشکار بین آنها از ابتدا ، بیش از 80 شماره برای شروع رابطه آن ها طول کشید.

ریمی از نسخه مردعنکبوتی نهایی MJ استفاده کرد. در این نسخه او همسایه پیتر است و از عشق پیتر بی خبر است ، پیتر از کودکی عاشق او بوده است.

8) انداختن گوئن از روی پل

در حالی که گوئن استیسی از این فیلم کنار گذاشته شده ، دشمن سرگرم کننده مرد عنکبوتی ، گرین گابلین ، حضور داشت. با این حال ، از آنجا که مشهورترین ضربه نورمن به پیتر در کمیک ها ، قتل گوئن با انداختن وی از روی پل جرج واشنگتن بود ، حذف کردن این اتفاق اجتناب ناپذیر بود.

سومین اقدام فیلم کاملاً از شماره 121-122 مردعنکبوتی شگفت انگیز پیروی می کند ، تا جایی که گابلین توسط گلایدر خودش محکوم به مرگ می شود. با توجه به علاقه MJ به مرد عنکبوتی در این فیلم ، نورمن MJ را میدزدد و از روی پل می اندازد. خوشبختانه ، برخلاف کمیک ، مرد عنکبوتی موفق به نجات او می شود.

7) هری دوست دبیرستانی پیتر است

پیتر برای اولین بار با هری آزبورن در اولین روز دانشگاه خود در مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره 31 ملاقات کرد ، و از آن زمان این دو رابطه پرفراز و نشیبی داشتند ، از دشمن شدنشان گرفته تا دوباره دوست شدنشان. اما سم گام معرفی هری را زودتر برمیدارد!

6) مندل استروم شرور نیست

مندل استروم در مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره 37 به عنوان آنتاگونیست اصلی داستان برای اولین بار در کمیک ها حضور داشت. استروم شریک تجاری سابق نورمن آزبورن و کسی بود که فرمول شیمیایی ساخت آزبورن به گرین گابلین را طراحی کرده بود. وی پس از آنکه توسط شریک زندگی خود کنار گذاشته شد ، تبدیل به یک شرور شد و اکنون به دنبال انتقام گیری بود.

استروم در مرد عنکبوتی ریمی ظاهر می شود و نقش خود را در ازکورپ حفظ می کند ، اما بر خلاف کمیک ها ، قبل از اینکه خودش فرصتی برای ابر شرور پیدا کند توسط گابلین کشته شده است.

5) نورمن آزبورن و گرین گابلین شخصیت های جداگانه ای هستند

ریمی نورمن آزبورن را به عنوان یک فرد مبتلا به اختلال شخصیت چندگانه به تصویر می کشد ، در حالی که نسخه کمیک نورمن آزبورن با تبدیل شدن به گرین گابلین دیوانه شده بود ، ذهن او به طور کامل شکست که او و گابلین به شخصیت های متفاوتی تبدیل شدند که در همان بدن زندگی می کردند.

این یک تغییر قابل درک است ، همچنین منجر به دو صحنه به یادماندنی از آزبورن می شود که هم با “خودش” در آینه صحبت می کند و هم با ماسک گابلین ، که در هر دو صحنه ویلم دفو ( بازیگر نورمن) هر دو نیمه نورمن را به طور کامل به تصویر میکشد.

4) فلش تامپسون بالغ نمی شود

یوجین فلش تامپسون یکی از اولین شخصیت های فرعی مرد عنکبوتی است که قدمت او به Amazing Fantasy # 15 باز می گردد ، جایی که او یک شوخی کلیشه ای بود که پیتر را مورد آزار و اذیت قرار می داد ، در عین حال طرفدار شماره یک مرد عنکبوتی بود.

فلش به تدریج در کارکتر یک فرد مهربان رشد کرد ، حتی با پیتر دوست شد. این پیشرفت شخصیت در این فیلم کنار گذاشته شد ، جایی که فلش اساساً هم از داستان و هم از زندگی پیتر بعد از اولین فیلم ناپدید می شود.

3) ارجین تار افکن ها

یکی از مهمترین تغییرات ایجاد شده در فیلمهای ریمی ابرقدرتهای مرد عنکبوتی بود. به جای اینکه پیتر خودش تار افکن را بسازد ، آنها به طور طبیعی از مچ پیتر بیرون می آیند.

این تغییر از نظر ریمی یک اقدام عملی بود ، او احساس کرد این کار برای نوجوان در هم شکسته‌ای مانند پیتر که بتواند وب شکن ها را طراحی کند و بسازد ، تقریبا غیر ممکن است ، مهم نیست که چقدر باهوش باشد.

2) جایی که عمو بن می میرد

مرگ بن پارکر مهره درام فیلم و کمیک های مرد عنکبوتی بود ، اما شرایط در دو نسخه متفاوت است. در کمیک مردعنکبوتی شگفت انگیز شماره 15 ، بن در خانه هنگامی که سارق مسلح در حال سرقت بود ، به قتل رسید ، در حالی که در این فیلم ، او در اتومبیل خود منتظر است تا پیتر را در کتابخانه تحویل دهد و دزد او را برای یک ماشین می کشد.

این ممکن است یک تغییر زیبایی به نظر برسد ، اما بر مقصر بودن پیتر می افزاید. او فقط نگذاشت قاتل آینده بن فرار کند ، ناخواسته باعث مرگ عموی خود شد.

1) چرا پیتر جلوی سارق را نمی گیرد؟

اکثر افراد می دانند که چرا مرد عنکبوتی زندگی خود را وقف نجات مردم کرد زیرا او نتوانست جلوی مردی را که عمویش را کشت ، بگیرد و قسم خورد که دیگر هرگز این کار را نخواهد کرد. تفاوت اساسی این دو نسخه این است که چرا پیتر جلوی سارق را نمی گیرد. در کمیک مردعنکبوتی شگفت انگیز شماره 15 ، او به راحتی نمی توانست در مرگ عمویش مداخله کند ، در حالی که در این فیلم ، عوامل از دادن پول وعده داده شده به پیتر در تبلیغات لیگ کشتی امتناع کردند ، بنابراین پیتر اجازه داد سارق فرار کند.

امیدوارم لذت برده باشید, لطفا حداقل یک دیدگاه بگذارید تا ما انرژی بگیریم و مقالات بهتری را تقدیم به شما کنیم!