ژوئن 14, 2021

DC TIME

نگاهی نو به دنیای شگفت انگیز کمیک بوک

بررسی اخبار منتشر شده از فیلم جدید سوپرمن

همانطور که میدانید وارنر اعلام کرد تا-نهیسی کوتس را برای نویسندگی فیلم جدیدی از سوپرمن استخدام کرده و جی جی آبرامز هم تهیه کنندگی این فیلم را به عهده دارد! همچنین اعلام کردند میخواهند نسخه‌ای احساسی، قدرتمند و امیدوارانه را از سوپرمن نشان بدهند!
احتمالا بعد ازشنیدن این خبر تعجب کردید چون دیسی الان یک سوپرمن دیگر هم دارد (هنری کویل)! و سوالات زیادی برایتان پیش آمده، پس بیاید با هم نگاهی به احتمالات این فیلم بیاندازیم!
و مثل همیشه جایی نروید و با ما همراه باشید…

جایگزین هنری کویل ؟!

سال ۲۰۱۱ متوجه شدیم قرار است فیلمی جدید از دیسی با محوریت سوپرمن به کارگردانی زک اسنایدر ساخته شود، مرد پولادین (من آف استیل). هنری کویل به عنوان بازیگر نقش سوپرمن انتخاب شد و به خوبی این نقش را ایفا کرد، حتی در سه فیلم دیگر هم به ایفای این نقش پرداخت؛ بتمن علیه سوپرمن، لیگ عدالت ۲۰۱۷ و اسنایدرکات! اما باید به شما بگویم که قرار نیست در فیلم جدید سوپرمن هنری را در نقش سوپرمن ببینید و حتی این فیلم در دنیایی که هنری کویل سوپرمن آن است اتفاق نمی‌افتد! بلکه در دنیایی کاملا جداگانه روی می دهد.
احتمالا حالاخیالتان راحت شد که دوباره می توانید هنری را در نقش سوپرمن ببینید، ولی متاسفانه باید ناامیدتان کنم چون با توجه به اخبار حال حاضر ،هنری دیگر قرار نیست نقش سوپرمن را بازی کند و البته این تقصیر هنری است و همینطور وارنر، بعد از ساخت فیلم لیگ عدالت ۲۰۱۷ و فاجعه‌ای که بخاطر وارنر روی داد ؛وارنر به بازی هنری کویل در نقش سوپرمن تردید داشت و چند ماه قبل که زمان تمدید قرار داد بین وارنر و هنری کویل فرا رسید هنری درخواست دستمزد بیشتری کرد و با اینکه هنوز مشخص نشده که هنری کویل و وارنر با هم چه قراردادی بستند یا اینکه اصلا قرار دادی بستند یا نه ، اخبار منتشر شده حاکی از این است که هنری فقط حاضر است حضور افتخاری در چند فیلم دیسی نظیر بلک ادام داشته باشد!
و باز هم خبر ناراحت کننده دارم، به احتمال قوی وارنر میخواهد در فیلم فلش اشتباهات گذشته‌اش را جبران کند و خیلی از فیلم هایش را از تایم لاین حذف کند و بازیگر ها را جایگزین کند، به احتمال قوی تمامی فیلم های DCEU جز واندروومن ۱ و ۲ از تایم لاین دیسی حذف میشوند و فیلم هایی مانند بتمن پتنسیون و جوخه انتحار ۲۰۲۱ جایگزین آنها می شود بنابراین بازیگر هایی مانند بن افلک با رابرت پتنسیون جایگزین می شود و ممکن است فیلم جدید سوپرمن جایگزین هنری کویل شود.

دنیای مت ریوز ؟!

سال ۲۰۱۶ اعلام شد که دیسی در حال ساخت فیلمی از بتمن است و همه‌ی نگاه ها به فیلم بتمن بن افلک رفت، حتی فیلمنامه‌ای هم برای فیلم بتمن بن افلک نوشته شد ولی متاسفانه این فیلم به دلایلی کنسل شد اما پروژه ساخت فیلم از بتمن کنسل نشد، بعد از سالها و با کلی نویسنده و کارگردان عوض کردن ،دیسی موفق شد فیلم بتمنش را از مرحله پیش تولید به مرحله تولید سوق دهد و سال ۲۰۲۰ اعلام شد مت ریوز کارگردان این فیلم است و این فیلم جایگزین بتمن بن افلک نیست و در دنیای دیگری روی میدهد! در مراسم بزرگ دیسی فندوم تریلر این فیلم را دیدیم.
شایعات حاکی از این هستند که قرار است فیلم جدید سوپرمن در دنیای مت ریوز اتفاق بیافتد و حتی شاهد لیگ عدالتی در این زمین باشیم! احتمال وقوع این شایعه هم زیاد است.

دنیای جی جی آبرامز ؟!

بهترین و محتمل ترین شایعه را برای آخر نگه داشتم، به احتمال قوی این فیلم در دنیای جی جی آبرامز اتفاق می‌افتد! احتمالا از خودتان می پرسیددنیای جی جی آبرامز چیست؟!
در اواخر سال ۲۰۲۰ وارنر با جی جی آبرامز برای ساخت دنیای دیگری قرار داد بست؛ دنیایی با علایق خودش، در واقع این دنیا هیچ ارتباطی به دنیای بتمن مت ریوز یا DCEU ندارد و کاملا مستقل و جداگانه است! این دنیا قرار است با چند سریال مانند کنستانتین (که مراحل ساختش شروع شده) ،احتمالا سوامپ ثینگ، زاتانا و… آغاز شود و آبرامز هم بار ها به ساخت فیلمی از لیگ عدالت و سوپرمن در دنیای خودش علاقه نشان داده، همانطور که ابتدای این مقاله گفتم تهیه کننده این فیلم جی جی آبرامز است پس به احتمال ۹۹ درصد این فیلم در دنیای جی جی آبرامز اتفاق می‌افتد!

سوپرمنی سیاه پوست ؟!

تا الان مشغول مشخص کردن دنیای سوپرمن جدیدمان بودیم ولی حالا بیایید به شایعات این فیلم نگاهی بیاندازیم!
اول از همه برویم به سراغ محتمل ترین شایعه، سوپرمنی سیاه پوست را این فیلم به مخاطبین نشان میدهد! البته در کمیک هم ما شاهد سوپرمن سیاه پوست بودیم و خیلی خوب هم از آب درآمد و نویسنده‌ی این فیلم هم لوگوی سفید سوپرمن را در توییترش توییت کرد و جالب است بدانید در کمیک لوگوی سوپرمن سیاه پوست ،سفید است! بنابراین احتمال وقوع این شایعه بیشتر هم میشود.
برخی شایعات هم حاکی از نقش آفرینی مایکل بی جردن در نقش سوپرمن این فیلم هستند! همچنین مایکل بی جردن در سال ۲۰۱۹ با دیسی بر سر ساخت فیلم سوپرمن سیاه پوست مذاکره کرد! پس ممکن است مایکل بی جردن در این فیلم نقش سوپرمن را ایفا کند!

سخن پایانی

تا الان شایعات این فیلم را با هم بررسی کردیم و دیدیم که چه اتفاقاتی ممکن است بیافتد، البته باید بگویم قبل از این که به این فیلم و سوپرمن سیاه پوست هیت بدهیم اجازه دهید فیلم بیاید ؛ پس از دیدن اگر خوب نبود هیت بدهیم و البته فراموش نکنیم که وقتی هیث لجر برای نقش جوکر انتخاب شد خیلی هابه اوهیت دادند و همان ها الان جزئ بزرگ‌ترین طرفدارانش هستند و همین اتفاق سر بن افلک هم افتاد!
در آخر هم تا یادم نرفته بگویم که ممکن است این فیلم در زمین جداگانه اتفاق بیافتد و هیچ ربطی به زمین های دیگر دیسی مانند DCEU یا بتمن مت ریوز و حتی دنیای آبرامز نداشته باشد!

نظرتون چیه؟!

ممنون که تا اینجا با ما همراه بودید

تا روزی دیگر و مقاله ای دیگر بدرود!